EKO-Trendy

Žite s nami zdravo!

Domovy dôchodcov: štátne, či súkromné?

domovy dôchodcov
seniorský vek

 

Spokojnosť zákazníkov je prvoradá. Je to cieľom každého, kto chce mať úspech vo svojom podnikaní. Ak sa jedná o ľudí, tak je táto požiadavka ešte silnejšia a je náročnejšie naplniť potreby ľudí tak, aby boli naozaj spokojní v čo najväčšom počte.

 

Štátne domovy dôchodcov

 

Práve táto možnosť padne ako prvá, ak začnete riešiť pobyt v zariadneí pre seniorov. Vedie nás k tomu cena, no zároveň nás odrádza úroveň ubytovania a tiež nekvalitné služby. Domovy dôchodcov poskytujú väčšinou základné služby, ako je stravovanie a opatera, no skôr pripomínajú nemocničné prostredie ako domov.

 

Súkromný domov dôchodcov

 

Forma súkromného zariadenia je ďalšou voľbou, po ktorej siahneme. Väčšina týchto zariadení je na dobrej úrovni. Musíme však priznať, že je tu čo vylepšovať. Pracovať v sociálnej sfére nie je jednoduché, mnohokrát sa stretneme s nekvalifikovanými zamestnancami, pretože platy sú veľmi nízke a práca ťažká. Človek musí mať srdce, aby mohol robiť túto prácu.

 

Práca v penzióne spája pozíciu zdravotníka, psychológa, spoločníka a ešte mnohé ďalšie, preto nie je vôbec jednoduché, vykonávať ju. S výberom vhodného zariadenia sa nepohnáhľajte, obhliadnite si všetky dostupné zariadenia a vyberte si to, čo vám bude naozaj vyhovovať. Samozrejme sem vstupujú i iné faktory ako je napríklad blízkosť rodiny.