EKO-Trendy

Žite s nami zdravo!

Hrubé črevo – kľúč k tráveniu

Hrubé črevo
Hrubé črevo – kľúč k tráveniu

Hrubé črevo a je dosť háklivá téma, ja som sa napriek tomu rozhodol o ňom usporiadať prednášku pre učiteľov, vediac, že aj oni sú postihnutí mnohými sprievodnými javmi, ktoré avizujú jeho ochorenie. Aj keď sa kolegovia na mňa pozerali dosť čudne, nenechal som sa odradiť.
„Koho pozvať prednášať? Lekára, to je isté, ale koho ešte?“ Chcel som tú prednášku spraviť atraktívnou, aby som nemal problém s návštevnosťou a aby som pomohol nebáť sa hovoriť o téme hrubé črevo otvorene.
Manželka ma podporovala, deti pozerali čudne. „Oci, ty máš problémy s hrubým črevom?“ – pýtala sa ma dcéra.
„Nie, kdeže, ale práve prevencia je dôležitá. A keď už niekto problémy má, treba mu poradiť, čo robiť, nemyslíš?“
Pripravoval som sa veľmi zodpovedne, aby som vedel odpovedať na otázky, ktoré sa vynoria.
Vedel som, že určite bude každého zaujímať téma hrubé črevo a parazity, kožné problémy, únava a slabosť, infekcie. Pozval som aj dvoch lekárov špecialistov a vedel som, že sú dobrí vo svojom obore a nemusím sa obávať ich reakcií, určite obstoja. Ostávalo mi už len nájsť miesto, zabezpečiť občerstvenie.„Musím sa zamerať na zdravú stravu, žiadne tradičné chlebíčky a pagáčiky,“ mihlo sa mi mysľou. Veď práve zdravá životospráva je podstatou toho, aby aj hrubé črevo bolo zdravé a tak budú zeleninové čipsy, šaláty a minerálka, prípadne ovocné kokteily. „To bude akcia!“ – tešil som sa.